Aurora Moon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


...mersz szeretni akár az életed árán is? Merj, és olyan kalandban lesz részed, mik csak az álmaidban léteztek... eddig...
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Testvéroldalak
free forum


free forum

Ajánlott Linkek
Szabályok
Karakteralkotás

 

 Versek, Idézetek

Go down 
+2
Beth Uley
Admin
6 posters
SzerzőÜzenet
Charlotte Rose Wilson
Vérfarkas
Charlotte Rose Wilson


Join date : 2010. Mar. 07.
Hozzászólások száma : 541
Rang : Vérfarkas
Tartózkodási hely : La Push

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeSzomb. Márc. 13, 2010 8:26 am

Bújócska

Ha völgy leszel,
Én hűs patak benne
Ha te vagy a patak,
Én ívelt híd felette

Ha út leszel,
Én a szekér rajta
Ha te a szekér,
Én majd a pajta

Ha mese leszel,
Én gyermek, ki hallgat,
Ha gyermek leszel,
Én dal ki elaltat.

Ha irka leszel,
Én majd a lapja
Ha te az irkalap,
Én a vers rajta.

Ha vers leszel,
Én toll, mi leírja,
Ha te a toll,
Én sötétkék tinta.

Ha telihold leszel,
Én egy kis csillag,
Ha csillaggá leszel,
Kiválasztalak.
Vissza az elejére Go down
Melinda Diamond
Ember
Melinda Diamond


Join date : 2009. Dec. 02.
Hozzászólások száma : 179
Tartózkodási hely : New York, de mindig máshol xD

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeHétf. Márc. 08, 2010 11:13 pm

Ha legalább annyi időt töltenének a párok az egymásra odafigyeléssel, mint egy harmadikkal való szexuális fantáziálgatással, lényegesen több boldog ember lenne a világon!
Marie Clarence

Semmi értelme féltékenykedni, mikor az ember úgysem védekezhet. Csalás ellen nincs barikád.
Graham Greene
Vissza az elejére Go down
Beth Uley
Vérfarkas/Béta
Beth Uley


Join date : 2009. Nov. 16.
Hozzászólások száma : 738
Rang : Béta (Alfa)
Tartózkodási hely : La Push
Age : 32

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeVas. Márc. 07, 2010 5:46 am

"Érzelmeinkben vannak titkok, amiket a józan ész semmiképpen nem fejthet meg."
Guy de Maupassant

"A világ igazi titokzatossága az, ami látható, nem az, ami láthatatlan."
Oscar Wilde

"Semmi nem hozza úgy össze az embereket, mint a közös káros szenvedély és a sötét titkok."
Alyson Noel
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeSzomb. Feb. 27, 2010 10:00 am

Ne haragudj rám ha titokba imádlak,
Elsuttogom neved hervadó virágnak.
Őszi estén a csillagok csak rólad mesélnek,
Ne haragudj rá, ha fáj a szívem érted.


Ha este kigyúlnak a csillagok,
Fáj, hogy Te ott Én itt vagyok,
Ezért a csillagokkal üzenem:
Jó éjszakát Kedvesem.



Próba: Írunk valamit elfújja a szél,
De ha aszívünkbe írunk, örökké él.
A szívembe véstem egy szót és egy nevet.
A szó: SZERETLE, a név a Te neved!
Vissza az elejére Go down
Melinda Diamond
Ember
Melinda Diamond


Join date : 2009. Dec. 02.
Hozzászólások száma : 179
Tartózkodási hely : New York, de mindig máshol xD

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeCsüt. Feb. 25, 2010 3:30 am

"Van úgy, hogy boldogságot kívánni magamnak ugyanaz, mint boldogtalanságot kívánni valaki másnak."

"Nem. Neki most nem arra van szüksége, hogy megszólítsam, és arról faggassam, mi a baja. Ezek a szavak nem érnek el hozzá, ő most a saját harcát vívja. Istenem, melyik a fájdalmasabb? Amikor azért sírunk, mert szeretnénk valamit, vagy amikor nem tudjuk, mit akarunk? Most csak egyetlen dolog biztos: ha a szavakat, amik bennem vannak, kimondtam volna, akkor se tudtam volna megállítani a könnyeit."

"Szeretem a cseresznyevirágot. Nem tudom miért, de megnyugszom, amikor lehullik. Talán mert ilyenkor mintha megszabadulnék attól a nyomott, szomorú érzéstől."


Honey and Clover
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2010 10:35 am

Láttalak...

Láttalak a multkor,
Mosolyogva néztél,
Éppen úgy, mint akkor,
Mikor megigéztél.
Vérpiros ajkaid
Mosolyogni kezdtek;
Olyan bájos voltál,
Mint mikor azt sugtad:
»Édesem, szeretlek!«

Láttalak a multkor,
Mosolyogva néztél,
Gyönyörű vagy most is,
De meg nem igéztél.

Vérpiros ajkaid
Mosolyogni kezdtek;
Olyan bájos voltál,
Mint mikor hazudtad
Ezt a szót: »Szeretlek!«

Ady Endre
Vissza az elejére Go down
Alice Cullen
Vegetáriánus vámpír
Alice Cullen


Join date : 2009. Nov. 21.
Hozzászólások száma : 170

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeSzer. Feb. 24, 2010 9:20 am

Tessék megfogadni! XD

Twilight Eskü

Ígérem, hogy emlékezni fogok Bellára,
Minden egyes alkalommal, amikor ügyetlenül elesek.
Ígérem, emlékezni fogok Edwardra,
Amikor a városon kívül vagyok.
Ígérem, betartom a közlekedési szabályokat,
Charlie kedvéért, természetesen.
Ígérem, emlékezni fogok Jacobra,
Amikor a szívemet bűntudat tölti el.
Ígérem, emlékezni fogok Carlislera,
Ha valaha is a baleseti osztályon leszek.
Ígérem, emlékezni fogok Emmettre,
Mindig, amikor egy hatalmas durranást hallok.
Ígérem, emlékezni fogok Rosaliera,
Ha látok valamit, ami egy természetes szépség.
Ígérem, emlékezni fogok Alicere,
Amikor sétálók és meglátok egy aranyos ruhát.
Ígérem, emlékezni fogok Renesmeere
Amikor gyönyörű bronz színű hajat látok.
Ígérem, emlékezni fogok Esmere,
Amikor azt mondja nekem valaki, hogy érdeklem.
Ígérem, emlékezni fogok Jasperre,
Ha a gyomrom épp nincs görcsben.
Ígérem, emlékezni fogok a Volturira,
Amikor valaki a világ uralmáról beszél.
Ígérem, szeretni fogom a Twilightot
Amikor csak lehetséges,
Azért, hogy mindenki lássa ez a szenvedélyem,
Mert tudom azt, amit minden Twilighter tud.[img][/img]
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeCsüt. Feb. 18, 2010 3:07 pm

Nincs ember például, akit ne gyötört volna valamikor nagy, komoly kívánság: körülményeskedéssel kínozni azt, akivel beszél.

Van egy hajlandóság, melynek a frenológusok, mikor a képességeket és impulzusokat, az emberi lélek e primum mobiléit fejtegették, elmulasztották kijelölni helyét; s amelyet nem vettek figyelembe a moralisták sem, kik amazokat megelőzték -- pedig kétségtelenül létezik, mint gyökeres, primitív, semmi másra vissz nem vezethető érzés. Az ész merő gőgjében elfeledkeztünk róla mindannyian. Eltűrtük, hogy elillanjon tudatunk elől, pusztán a meggyőződés, a hit hiánya miatt -- mert sem kinyilatkoztatásunk nem volt, amiben higgyünk, sem pedig kabalánk. Még gondolata sem villant föl agyunkban soha, egyszerűen, mert fölöslegesnek találtuk volna. Nem láttuk szükségét ennek az impulzusnak, ennek a hajlamnak. Nem tudtuk volna fölfogni szerepét. Nem tudtuk megérteni, azaz nem tudtuk volna megérteni, ha ugyan e primum mobile fogalma elénkbe is tolult volna valaha: nem értettük volna, miben járulhat hozzá az emberiség céljaihoz, időlegesen vagy örök értelemben.

(...)

Ennek ösztönzésére cselekszünk gyakran érthető célok nélkül; vagy ha ezt ellentmondásnak értené valaki, annyiban módosíthatjuk tételünket, hogy ennek ösztönzésére oly okból cselekszünk, amelyből nem kellene. Elméletileg semmiféle ok nem lehet oktalanabb; de a valóságban nincsen erősebb ok, mint az oktalan. Bizonyos szellemekre nézve, bizonyos körülmények között, teljességgel ellenállhatatlan. Nem vagyok jobban meggyőződve arról, hogy lélegzem, mint arról, hogy gyakran éppen egy cselekedet téves vagy hibás voltának bizonyossága a leküzdhetetlen erő, amely ráhajt, és egyedül hajt rá, elkövetésére. S ez a mindent elhallgató tendencia: rosszat tenni a rossz kedvéért, nem tűr analízist vagy végsőbb elemekre való szétbontást.

(...)

Az impulzus óhajjá nő, az óhaj kívánsággá, a kívánság ellenőrizhetetlen vágyakozássá, s a vágyakozás (a beszélő nagy sajnálatára és gyötrődésére, és minden fenyegető következmény dacára) cselekedetté válik.

Valami feladat van előttünk, amit sietve kell elvégezni. Tudjuk, hogy romlást hozhat reánk a halasztás. Életünk legfontosabb válsága hív, trombitahangon, közvetlen energiára s cselekvésre. Égünk, emésztődünk a vágytól belefogni a munkába, melynek dicsőséges eredményét szinte előlegezve izzik már egész lelkünk. El kell, el muszáj kezdeni még ma, és mégis elhalasztjuk holnapra; s miért? Nincs felelet erre, csak épp hogy érzésünk megfordul és perverz -- ezt a szót most még az elvre való utalás nélkül használva. Eljön a holnap, s vele még aggodalmasabb türelmetlenség kötelességünket teljesíteni; de éppen ez aggodalmasság növekedésével együtt, valami névtelen s valósággal félelmes, mert kikutathatatlan vágy a halasztásra. Ez a vágy erősbödik az órák röptével. Közeleg a cselekvés utolsó órája. Reszket egész valónk az erőszakos csata hatalmától, mely bensőnkben folyik -- a határozott harcol ott a határozatlannal, a szubsztancia az árnnyal. De, ha idáig fejlődött a harc, az árny fog győzni -- hiába küzdünk. Üt az az óra -- reményeink halálharangja ez. De kakasszó egyúttal a szellem számára, mely oly sokáig lenyűgözött. Elszáll, eltűnik, szabadok vagyunk. Régi energiánk visszatér. Akarunk már dolgozni, akarunk. De jaj, késő ez már!

Nincs szenvedély oly démoni módon türelmetlen, mint azé, aki egy szakadék partján borzadva kéjeleg a zuhanás gondolatában. Kísérletet tenni csak egy pillanatra is a gondolkodásra annyi, mint elveszni kikerülhetetlen; mert a gondolkodás csak arra sürgethet, hogy vissza kell tartani magunkat; és, mondom, éppen ezért nem tudjuk magunkat visszatartani. Ha nincs baráti kéz, hogy megakadályozzon, vagy ha nem sikerül valami hirtelen és utolsó kísérlet visszarántani magunkat s hátat fordítani a mélységnek: ledobjuk magunkat, és összezúzódunk.

Akárhogy vizsgáljuk ezeket és a hasonló cselekedeteket, azt találjuk, hogy egyedül csak s kizárólagosan a perverzió szelleméből származnak. Csupán azért követjük el őket, mert érezzük, hogy nem kellene. Ezentúl vagy emögött nincs semmi érthető princípium; s valóban az ősellenség egyenes ösztönzésének hihetnők ezt a perverzitást, ha nem tudnók, hogy alkalomadtán ugyanez szolgálatára lehet a jó űgynek is.

Azért kellett ennyit elmondanom, hogy bizonyos mértékben megfelelhessek az önök kérdésére -- hogy megmagyarázhassak önöknek valamit, ami legalább halvány árnyéka egy oknak, hogy miért viselem én ezeket a bilincseket, s miért lakom ezt a börtöncellát. Ha nem kerítettem volna ily nagy feneket a dolognak, önök vagy egészen félreértették volna, vagy a tömeggel együtt azt hitték volna, hogy őrült vagyok. Ezek után azonban könnyen megérthetik, hogy egy vagyok a perverzió démonának számtalan áldozata közül.

Lehetetlen bármely cselekedetet tökéletesebb megfontolással cselekedni, mint én cselekedtem. Heteken, hónapokon át fontolgattam a gyilkosság eszközeit. Ezer jó tervet vetettem el, mivel végrehajtásuk a felfedezés egyetlen kis chance-át tartalmazta. Végre valami francia memoárt olvasva, egy majdnem végzetes betegségről szóló leírást találtam, melyet Madame Pilau egy véletlenségből megmérgezett gyertya révén kapott. Az ötlet azonnal megragadta képzeletemet. Tudtam, hogy áldozatom az ágyba szokott olvasni. Azt is tudtam, hogy szobája szűk és rosszul szellőztetett. De mi szükség fárasztanom önöket az ide nem tartozó részletekkel? Mi szükség leírnom a könnyű mesterkedést, ahogyan hálószobája gyertyatartójába az övé helyett saját készítményű viaszgyertyát dugtam? A következő reggel holtan találták ágyában, s a halottkém véleménye úgy hangzott: „meglátogatta az Úristen.”

-- Halál az Isten látogatásából.

Vagyonát örököltem: jól ment a dolgom éveken át. Eszembe se jutott soha, hogy felfedezhetnek. A végzetes gyertya maradékait magam gondosan megsemmisítettem. Árnyát sem hagytam semmiféle nyomnak, amiből rám lehetne bizonyítani, vagy akárcsak gyanítani bűnömet. El sem tudnák gondolni, micsoda gazdag érzése az elégtételnek ébredt keblemben, valahányszor abszolút biztonságomra gondoltam. Hosszú, hosszú idők óta hozzászoktam, hogy tobzódjam ebben az érzésben. Sokkal több igazi élvezetet szerzett ez nekem, mint minden pusztán világi előny, mely bűnömből származott. De eljött végre egy kor, melytől kezdve ez a kéjes érzés, alig észrevehető fokozatokban, kísértővé vált s nyugtalanító gondolattá. Nyugtalanított, mert kísértett. Alig tudtam egy pillanatra szabadulni tőle. Egészen megszokott dolog, hogy valamely közönséges dalocska, jelentéktelen dalmű-töredék gyötör így, fülünkbe vagy lelkünkbe csengve. S nem kevésbé gyötrő lesz az érzés, ha a dal magában jó vagy a dalmű-ária értékes. Így kaptam rajta én is végre magamat minduntalan, hogy biztonságomon tépelődöm, és halk hangon ismételgetem ezt a mondatot:

-- Biztonságban vagyok.

Egy nap mialatt az utcákon bolyongtam, azon vettem észre magam, hogy félhangon mormolom a megszokott szótagokat.

Egy gőgrohamban így alakítottam őket:

-- Biztonságban vagyok, biztonságban, igen, nem leszek bolond nyílt vallomást tenni!

Alig ejtettem ki ezeket a szavakat, mikor fagyos hideget éreztem szívemig lopózni. Volt némi tapasztalatom ezekben a perverzió-rohamokban (melyeknek természetét az imént megmagyarázni igyekeztem), és jól emlékeztem, hogy soha, egyetlenegyszer sem álltam ellen sikeresen a támadásuknak; és most a saját véletlen önszuggesztióm, hogy esetleg elég bolond lehetnék megvallani a gyilkosságot, melyben bűnös voltam, úgy állott elibém, mintha annak a szelleme volna, akit megöltem -- és meginvitált a halálra.

Először erőfeszítést tettem, hogy lerázzam a lélek e lidércnyomását. Erélyesen jártam, gyorsabban, mindig gyorsabban, végre már futottam. Őrjítő vágyat éreztem hangosan kiáltani. Minden következő gondolathullám új félelemmel borított el, mert jaj! megértettem, nagyon megértettem, hogy gondolkozni az én helyzetemben annyi, mint elveszni. Még egyszer gyorsítottam lépteimet. Mint egy bolond ugrottam keresztül népes átjárókon. Végre a tömeg vészjelt adott, és üldözni kezdett. Csak akkor éreztem végzetem beteljesedését. Ha ki tudtam volna tépni a nyelvemet, megtettem volna, de egy durva hang hangzott a fülembe, egy durvább marok vállamon ragadott. Megfordultam -- lélegzetért küzdtem. Egy pillanatig a megfúlás minden kínját éreztem; vak lettem és süket és szédülő; aztán, gondolom, valami láthatatlan ellenség csapott széles tenyerével háton. A rég bebörtönzött titok kirobbant lelkemből.

Azt mondják, tagoltan beszéltem, de feltűnő nyomatékkal és szenvedélyesen hadarva, mintha attól félnék, hogy megszakítanak, mielőtt befejezném a rövid, de pregnáns mondatokat, melyek kiszolgáltattak a hóhérnak és a pokolnak.

Mikor elmondtam mindent, ami a legteljesebb bírói bizonyossághoz kellett, ájultan estem a földre.

De miért beszéljek többet? Ma ezeket a láncokat hordom, és itt vagyok. Holnap bilincstelen leszek -- de hol?
Vissza az elejére Go down
Melinda Diamond
Ember
Melinda Diamond


Join date : 2009. Dec. 02.
Hozzászólások száma : 179
Tartózkodási hely : New York, de mindig máshol xD

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimePént. Dec. 04, 2009 10:25 am

,, Ha majd egy nap elrepülsz mással,
Engem itt hagysz törött szárnnyal,
Akkor talán nem érted a lényegét:
Egy ember Neked adta az életét!”

,,Élni kell, ezt én is tudom!
Élni kell, én így búcsúzom!
Élni kell, hát élj boldogan!
Élnék én is, de Nélküled hogyan?!”


,,Elvitted tőlem a napot,
a holdat és minden csillagot.
Többé szivárványt sem láthatok,
nem mámorítanak illatok.
Nélkülük még elvagyok,
de nélküled meghalok!”

/Ismeretlen szerzők/
Vissza az elejére Go down
Beth Uley
Vérfarkas/Béta
Beth Uley


Join date : 2009. Nov. 16.
Hozzászólások száma : 738
Rang : Béta (Alfa)
Tartózkodási hely : La Push
Age : 32

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeSzomb. Nov. 28, 2009 11:56 am

"A könny és a szerelem édes testvér, nem boldogság az, ami könnyet sem ér...aki soha nem sírt az soha nem szeretett, mert a könny és a szerelem egy napon született."

„Ha a szíveden ütnek sebet, a vérzés épp elég heves ahhoz, hogy belehalj.”

„Az öröm ott kezdődik, amikor abbahagyod a saját boldogságod keresését,
Azért, hogy megkísérelj másokat boldoggá tenni.”

,,Néha csak akkor látunk tisztán,
Mikor szemünket már elmosták a könnyek.”

,,Legyél boldog még akkor is, ha nagyon fáj,
Legyél boldog akkor is, ha nem muszáj.”

,,Gyűlölte, mert elment,
Gyűlölte, mert idegen lett,
Gyűlölte, mert ő ezek után is Szerette.”

,,Nem kell, hogy mosolyt erőltess az arcodra,
Csak magadért mosolyogj.”

,,Tudod, ami elmúlt az végleg múljon el,
Ami még feldúlt már rég nem érdekel,
Tudod, ami elmúlt azt most temessük el,
Ami már széthullt azt felejteni kell!"

/Ismeretlen szerzők/
Vissza az elejére Go down
Kylie Destiny
Vérfarkas
Kylie Destiny


Join date : 2009. Nov. 18.
Hozzászólások száma : 915
Rang : Kóbor
Tartózkodási hely : Forks/La Push
Age : 32

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeSzer. Nov. 25, 2009 11:11 am

Saját szerzemény:

Idő

Percek, órák, napok és évek,
múlik az idő, pereg az élet.
Szaladok utána, a sors a döntő
forog a Föld, múlik az idő.

Perceknek tűnő másodpercek
sok pillanat a semmiért.
Múlt és jövő távoli kép
forog a föld, múlik az idő.

Elrepül, elszáll a végtelenségbe
kapok utána, de hiába, kár érte.
Megfoghatatlan, csodás dolog ő
forog a Föld, múlik az idő.

Elfeledni nem lehet
ott van minden percben.
Sors és idő: egy a kettő
forog a Föld, múlik az idő.

Jegyezd meg jól: mindig, de mindig
forog a Föld.
Jegyezd meg jól: mindig, de mindig
múlik az idő.
Vissza az elejére Go down
Beth Uley
Vérfarkas/Béta
Beth Uley


Join date : 2009. Nov. 16.
Hozzászólások száma : 738
Rang : Béta (Alfa)
Tartózkodási hely : La Push
Age : 32

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeSzer. Nov. 25, 2009 6:43 am

Tudod mi a bánat?

Ülni egy csendes szobában,
S várni valakire, aki nem jön többé,
Elutazni onnan, ahol boldog voltál,
S otthagyni szíved örökké.

Szeretni valakit, aki nem szeret téged,
Könnyeket tagadni, mik szemedben égnek,
Kergetni egy álmot, soha el nem érni,
Csalódott szívvel mindig csak remélni.

Megalázva írni könyörgő levelet,
Sirdogálva várni, s nem jön rá felelet,
Szavakkal idézni, mik lelkedre hulltak,
Rózsákat őrözni, melyek megfakultak.

Hideg búcsúzásnál forró csókot kérni,
Mással látni őt, nem visszafordulni,
Kacagni boldogan, hazug lemondással,
Otthon leborulni, könnyes csalódással.

Aztán átvergődni hosszú éjszakákat,
Imádkozni azért hogy Ő meg ne tudja, mi is az a bánat!


Osztrovszkij
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin


Join date : 2009. Nov. 16.
Hozzászólások száma : 268

Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitimeKedd Nov. 24, 2009 11:12 pm

Ha van valami jó kis vers ami megtetszett, vagy egy idézett ami megfogott téged, és szeretnéd megosztani velünk, itt megteheted. Smile
Vissza az elejére Go down
https://auroramoon.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Versek, Idézetek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Versek, Idézetek   Versek, Idézetek I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Versek, Idézetek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Aurora Moon :: Szórakozás :: Játékok-
Ugrás: